Rugsėjo 30 dieną progimnazijoje 5 – 8 klasių mokiniams vyko edukacinės pamokos kitoje aplinkoje.

5a klasės pamokos vyko kitoje aplinkoje Šiauliuose. Dalyvavome „Angelo“ muziejaus edukacijoje „Stiklo apyrankės kūrimas“ bei aplankėme „Katinų“ muziejų. Susipažinome su stiklo ištakomis, jo apdirbimo technologija. Mokiniai pasigamino stiklo apyrankes. Katinų muziejuje sudomino katinų veislės, jų charakterio savybės. Grįžo kupini įspūdžių.

Mokytojos K. Eidintaitė, D. Balzerienė

5b ir 5c klasių mokiniams pamokos vyko kitoje erdvėje – Palangos Iliuzijų name „Eureka“. Tai net trijų aukštų pramogų erdvė, kurioje eksponuojama daugiau nei 60 įvairiausių įdomybių. Interaktyvioje salėje gausu logikos uždavinių, įvairių fizikos dėsnių pavyzdžių, kituose aukštuose vaikams neišdildomą įspūdį paliko veidrodžių labirintas, 3D paveikslai, „Viesulo tunelis“, iliuzija „Galva lėkštėje“. Bet svarbiausias apsilankymo tikslas – dalyvauti edukacinėje veikloje „Pažink mokslą kitaip“. Jos metu mokiniai tyrinėjo ir analizavo įvairių medžiagų veikimo principus, chemines reakcijas, spalvų kitimą, kaip netikėtai įžiebti ugnį, pasidaryti savo ugnikalnį ar dantų pastą drambliams. Tuo linksmos pamokos dar nesibaigė. Jos tęsėsi pramogų komplekse HBH, kur vyko orientacinės varžybos.

Mokytojos D. Šakinienė, R. Žumbytė, V. Taunė

5d klasės mokiniams pamokos kitoje erdvėje

Rytą pradėjo nuostabia edukacine pamoka „Emocija ant stiklo“. Užsimerkę ir atsipalaidavę, jie piešė eskizus ant popieriaus. Po to savo eskizus perkėlė ant stiklo. Piešė, spalvino, kol gavosi nuostabūs paveiksliukai – vitražai. Po skanių pietų, jaukioje picerijoje šalia ežero, pasivaikščiojimas po Žemaitijos sostinę – Telšius. O kaipgi Telšiai be meškučių! Mokiniai nuotaikingai jų ieškojo ir fotografavo. Patys šauniausi: Gabrielė K., Gustas ir Ugnė! Nuostabi patirtis, pabūti visiems kartu, pabendrauti, artimiau susipažinti, išmokti, pasisemti patirties!

Mokytoja Daiva Jasienė

6a klasės mokiniams pamokos vyko kitoje erdvėje – Mažeikių muziejuje. Apsilankymo tikslas – dalyvauti edukacinėje veikloje „Senovinės pramogos (piemenėlių žaidimai)“. Mokinius trumpai supažindino su piemenėlių gyvenimu, jų darbais, žaidimais, bendravimu. Vaikams buvo atskleista didžiulė paslaptis – kokia viena savybe skiriasi piemenėlių žaidimai nuo šiuolaikinių. Mokiniai išbandė senovinius žaidimus. Po to pramogos tęsėsi Boulinge.

Mokytoja J. Borusevičienė

6b ir 6c klasių pamokos vyko kitoje aplinkoje. Klaipėdos Kalvystės muziejuje mokiniai sužinojo apie natūralius akmenis, jų kilmę, juvelyrinius papuošalus, patys šlifavo žalvarinius žiedus. Lietuvos senosios istorijos muziejuje sužinojo apie popieriaus gamybą, patiems teko pabūti meistrais ir pameistriais gaminant popierių. Pramogų komplekse HBH turėjo atlikti orientacines žaidynes. Visi grįžo kupini įspūdžių. Mokytojos Ž. Venciuvienė, D. Petrikienė, L. Malinauskaitė.

7b ir 7c klasių mokiniams pamokos vyko kitoje aplinkoje. Lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune. Dalyvavo edukacijose „Karinė operacija: „Žinių bomba““ ir „Karinė paslaptis“. Muziejaus erdvėse ieškojo kodinėmis spynomis užrakintų „žinių bombų“ ir per kuo trumpesnį laiką reikėjo nukenksminti Muziejui grėsmę keliančius užtaisus, vykdydami įvairias užduotis. Ne tik susipažino su informacijos šifravimo istorija, būdais kaip perskaityti užkoduotas paslaptis, bet ir patys išbandė kelis šifravimo metodus. Mokiniai pagilino istorijos, informacinių technologijų žinias. O po to dar lankėmės Kauno Žalgirio baseine ir stiprinome savo sveikatą. Mokytojos V. Bernotienė ir V. Rakejevienė, V. Augustinienė

7a, 8a ir 8c klasių mokiniams pamokos vyko kitoje erdvėje-VDU Botanikos sode. Edukacijos metu mokiniai atlikdami įvairias chemines reakcijas pagilino chemijos dalyko žinias, susipažino su viso pasaulio augalų įvairove. Loginio mąstymo, žinių ir komandinio darbo prireikė norint ištrūkti iš pabėgimų kambarių „Atrakink“. Istorijos žinias mokiniai pagilino lankydamiesi Kauno tvirtovės VI forte. Mokytojos L. Stancevičienė, D. Dimienė, R. Krūvelienė