Pasibaigė gegužės mėnesį Vilniaus sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuota iniciatyva „Judanti klasė”. Projektas visiems padovanojo nemažai gerų akimirkų, puikią nuotaiką bei suartino mokyklos bendruomenę. Nuoširdžiai dėkojame mokiniams ir tėveliams dalyvavusiems iniciatyvoje. Visiems judrios ir gražios vasaros linki 3a klasė ir mokytoja R. Tokarczyk.

Gegužės 31-oji, tai Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija. Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos moksleiviams gegužės 31 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Draugšienė vedė pamoką „Žalingiems įpročiams – NE“. Diskusijos metu išsiaiškinome rūkymo žalą, aptarėme kitas galimybes kaip jaunimui galima bendrauti be cigaretės.

„Pats geriausias gyvenimo prailginimo būdas – nustoti jį trumpinti“ (Seneka)

Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai sudalyvavo jau paskutiniame šių  mokslo metų „Sveikatiados“ konkurse. Mokiniai  savo žinias ir gebėjimus parodė protmūšio metu „Užkandžių fiesta“, kokius sveikatai palankius užkandžius verta valgyti. Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Draugšienė

2021-05-11 Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos  aštuntokai dalyvavo mokymuose „Stresinės situacijos: kaip reaguoti? Klaidos: suklydau – ką daryti?“, kurių metu išmoko vertinti situacijas galinčias sukelti stresą, racionaliai ir apgalvotai rinktis, konstruktyviai spręsti problemas įveikiant kliūtis ar sunkumus, taip išvengiant ir susidorojant su stresu. Parengė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Draugšienė

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija vykdo „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą“ bei kvietė pradinio ugdymo moksleivius ir mokytojus dalyvauti „Gerai daryk – maistą taupyk“ viktorinoje, Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos pradinukai priėmė kvietimą ir sudalyvavo gegužės 3–7 dienomis. Viktorina skirta paaiškinti moksleiviams švaistomo maisto poveikį aplinkai, visuomenei, ekonomikai, o taip pat padėti keisti savo įpročius, atskleisti maisto vertę. Projektą palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Draugšienė.

Praėjusią savaitę „Visuomenės švietimas apie kurčiuosius“ – vienoje pamokoje dalyvavo net trys skirtingos klasės! Žinoma, gyvas kontaktas niekada neatstos nuotolinio susitikimo, bet džiugu, kad šiuolaikinės technologijos suteikia tiek galimybių bendrauti.

Na, o bendrai praėjusią savaitę LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora „Visuomenės švietimas apie kurčiuosius“ pamokų metu susitiko su Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos 4a, 4b ir 3a mokiniais. Tai tylos stebuklinga versmė. Buvo paminėta triukšmo prevencijos diena. Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Draugšienė

Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai dalyvavo LR sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotame sveikos gyvensenos konkurse „Gyventi sveikai – gera!“. Atliko paskirtas užduotis, pateikė pavyzdžių, kaip reikia sveikai gyventi, grūdintis, laikytis higienos. Projektą įgyvendinti padėjo mokytoja Sandra Tamošauskienė ir Visuomenės sveikatos specialistė Gražina Draugšienė. (Žiūrėti įrašą)

Būrelio „Sveikas žmogus“ nariai ir mūsų mokyklos aktyvūs mokiniai dalyvavo rajono sveikatos centro organizuotame konkurse „Narkotikų vartojimo prevencija“. 

Gruodžio 1d. Pavasario pagrindinėje mokykloje vyko renginys pasaulinei AIDS dienai paminėti. Renginio tikslai – ugdyti dorines nuostatas, atsakomybę už save ir savo artimą; atkreipti dėmesį ir teikti informaciją apie ŽIV/AIDS ir narkomanijos žalą; įspėti bendraamžius dėl rizikingo elgesio padarinių; skatinti reikliai vertinti savo bei draugų elgesį; ugdyti toleranciją infekuotiems ŽIV ir sergantiems AIDS. Renginyje dalyvavo 4 klasių mokiniai. Buvo sudarytos trys komandos po septynis mokinius. Konkurso metu buvo žinių patikrinimas ŽIV/AIDS klausimais, vaidybinio siužeto, įvairių kūrybinių užduočių atlikimas. Dalyviai praplėtė savo žinias, sužinojo naujų faktų apie ŽIV/AIDS situaciją pasaulyje. Laimėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Vaikų sveikatai žalinga elgsena yra susijusi su tradiciniais ligų rizikos veiksniais – rūkymu, alkoholio ir narkotikų vartojimu, nesveika mityba, mažu fiziniu aktyvumu arba polinkiu rizikuoti. Tokia elgsena ypač būdinga paaugliams. Mokslininkai tokią elgseną vadina rizikingos elgsenos sindromu . Tai terminas, kuris apibūdina paauglių elgesį, keliantį didelę grėsmę sveikatai. Dėl menkos gyvenimiškos patirties ir rizikos nesuvokimo vaikai ir paaugliai priskiriami didžiausios rizikos grupei. Kartais jų elgesys yra kaip būdas pasiekti tam tikrų tikslų, noras pasipriešinti visuomenėje nusistovėjusioms normoms ar būdas susidoroti su nesėkmėmis. Todėl Pavasario pagrindinėje mokykloje vyko užsiėmimai šia tema, kuriuos pravedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina, mokiniai rengė projektus apie žalingus įpročius.

Poilsis yra nepaprastai svarbi mažųjų žmogučių gyvenimo dalis. Kad jie augtų sveiki ir stiprūs, turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp aktyvios veiklos ir poilsio. Tinkami vaikų poilsio įpročiai sudaro galimybes vaikams augti sveikiems. Pagrindinė miego funkcija – sureguliuoti ir atkurti smegenų veiklą. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina ne tik kalbėjo apie miego naudą, bet ir parodė keletą rąžymosi pratimų, norėdama, kad vaikai derintų aktyvią veiklą su poilsiu. Užsiėmimo pabaigoje Pavasario pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai su malonumu rąžėsi.

Vaikams būtinas maistas, turintis pakankamai reikalingų maisto medžiagų. Juo labiau, suvartojamo maisto kiekis šiuo metu taip pat didėja. Todėl normaliai sveriančių vaikų gaunama energija turi atitikti reikalingą šiam amžiui energijos kiekį. Nereikėtų pamiršti, jog maitinimosi įpročiai ir požiūris į maistą, įdiegti mokykliniu laikotarpiu, išlieka visą likusį gyvenimą. Todėl taisyklingi mitybos režimo principai ir optimalūs maitinimosi įgūdžiai turi būti ugdomi nuo pradinių klasių. Tiems, kas rūpinasi vaiko mityba, reikia planuoti valgymo laiką, maistas turi būti įdomus vaikui, tačiau ir vertingas. 2b klasės mokiniams apie visa tai pasakojo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina.

Spalio mėnesį Pavasario pagrindinės mokyklos pirmokams buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Tokią dovaną pirmokams sumanė Lietuvos Respublikos odontologų rūmai ir Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Kaip rūpintis burnos sveikata pirmokėlius mokė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina.

Mažeikių Pavasario pagrindinėje mokykloje judumo savaitės renginius užbaigė diena be automobilio. Visi bendruomenės nariai kviečiami nors vienai dienai „pamiršti“ savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai palankesnį susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku ar riedučiais, naudotis viešuoju transportu ir pan. 3c klasėje vyko integruota pamoka , kurią vedė ekologijos būrelio mokytoja Sandra ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina. Šia pamoka siekiama atkreipti mokinių dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų (10-15 m. senumo) automobilių. Be to, ne mažesnė problema ir eismo saugumas. Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kitose Europos šalyse.

Rugsėjo 18 dieną, po pamokų, gražią saulėtą popietę Pavasario pagrindinės mokyklos mokytojai aktyviai, draugiškai, linksmai dalyvavo žygyje su šiaurietiškomis lazdomis. O kaip teisingai naudoti lazdas pamokė visuomenės sveikatos specialistė.

Rugsėjo 18 d. lopšelio-darželio ,,Linelis“ ugdytinius aplankė Pavasario pagrindinės mokyklos moksleiviai ir visuomenės sveikatos specialistė Gražina. Jaunieji draugai paruošė ir jiems pravedė judriuosius žaidimus. Vaikučius lydėjo linksmas juokas ir gera nuotaika. Ačiū jauniesiems draugams už bendradarbiavimą.