Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo mokyklose kūrimo rekomendacijos

Pristatome Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus specialistų parengtas fizinį aktyvumą skatinančias mokyklose kūrimo rekomendacijas „Aktyvi mokykla“. Šios rekomendacijos skirtos toms mokykloms, kurios nori didinti fizinį aktyvumą savo mokykloje, integruoti fizinio aktyvumo elementus į visą ugdymo procesą, didinti fizinio ugdymo pamokų patrauklumą bei kurti fizinį aktyvumą skatinančią aplinką.

Tarpklasinės 6-tų klasių 5×5 futbolo berniukų varžybos

Kovo 24d. po pamokų mokyklos sporto salėje vyko tarpklasinės 6-tų klasių 5×5 futbolo berniukų varžybos. Pirmą vietą užėmė 6a klasės berniukai. 6c kl. berniukai užėmė garbingą antrą vietą, o trečią – 6b kl. berniukai. Jūs visi šaunuoliai! Rungtynės savo kovingumu, noru laimėti suteikė daug gerų emocijų ne tik varžybų dalyviams, bet ir palaikyti atėjusiems klasiokams. Ačiū teisėjui Tauriui iš 7d klasės.

Informaciją pateikė Armantė Reivytytė

Tarpklasinės antrokų kvadrato varžybos

Penktadienį (vasario 25 d.) mokyklos sporto salėje vyko tarpklasinės antrokų kvadrato varžybas. Tai buvo vaikams ilgai lauktos pirmosios varžybos. Visus varžovus įveikė ir pirmąją vietą laimėjo 2b klasės komanda. Antrąją vietą laimėjo 2c klasė. Treti liko 2d klasės mokiniai, o ketvirti 2a klasės mokiniai. Varžybų dalyvius palaikė klasių mokytojos ir mokiniai. Sekančios bus futbolo varžybos. Jose rungtyniaus trečiokai.

5 klasių mergaičių grindų riedulio varžybos

Vasario 24d. po pamokų mokyklos sporto salėje vyko labai įdomios penktų klasių mergaičių grindų riedulio varžybos. Po atkaklios kovos ir visas jėgas atidavusios pirmą vietą užėmė ir nugalėtojomis tapo 5b klasės mergaitės. 5c kl. mergaitės užėmė garbingą antrą vietą, o trečią 5a kl. mergaitės. Jūs visos esate šaunuolės! Rungtynės savo kovingumu, noru laimėti suteikė daug gerų emocijų ne tik varžybų dalyviams, bet ir palaikyti atėjusiems klasiokams. Ačiū teisėjui Elijui iš 8c klasės.

Ketvirtokų futbolo varžybos

Sausio 21 dieną (penktadienį) mokyklos sporto salėje vyko ketvirtokų futbolo varžybos. Dalyvavo keturios komandos – iš 4a klasės dvi komandos, o iš 4b ir 4c po vieną komandą. Po atkaklios kovos pirmą vietą laimėjo 4a kl. pirmoji komanda. Antrą ir trečią vietas nulėmė vienas įvartis. Antrą vietą laimėjo 4c klasės komanda, o trečią 4b klasės komanda. Ketvirtą vietą laimėjo 4a kl. antroji komanda. Rungtynės savo kovingumu, noru laimėti suteikė daug gerų emocijų ne tik varžybų dalyviams, bet ir palaikyti atėjusiems klasiokams ir jų mokytojams. Ačiū teisėjui Grantui! Po trijų savaičių ketvirtokai susitiks grindų riedulio varžybose.

5 klasių berniukų grindų riedulio varžybos

Sausio 19d. po pamokų mokyklos sporto salėje vyko penktų klasių berniukų grindų riedulio varžybos. Trečią vietą užėmė 5b kl. berniukai. Labai atkakli ir emocinga kova dėl pirmos vietos vyko tarp 5c ir 5a klasių komandų. Stipriai kovoję ir visas jėgas atidavę, su dideliu noru laimėti, tik trejais taškais 5c kl. berniukai deja nusileido 5a kl. komandai ir iškovojo garbingą antrą vietą. O nugalėtojais tapo 5a kl. berniukų komanda. Sveikinimai. Visi šaunuoliai!

Tarpklasinės 3-4 klasių kvadrato varžybos

Gruodžio 3d. po pamokų mokyklos sporto salėje vyko ketvirtų klasių kvadrato varžybos. Trečią vietą laimėjo 4b kl. mokiniai. Labai atkakli, įdomi ir emocinga buvo kova dėl pirmos vietos. Nusileidę tik paskutinėmis sekundėmis antrą vietą laimėjo 4b kl. mokiniai. O nugalėtojais tapo 4c kl. komanda. Klasių komandas palaikė klasiokai ir jų mokytojos.

Gruodžio 10d. mokyklos sporto salėje vyko trečių klasių tarpklasinės kvadrato varžybos. Visos rungtynės buvo įdomios ir kovingos. Vaikai labai norėjo nugalėti. Pirmą vietą laimėjo 3b klasės komanda. Antri buvo 3c klasės mokiniai, o treti liko 3a klasės mokiniai. Labai nuoširdžiai savo klasių komandas palaikė klasių mokytojos.

Informaciją pateikė V. Januševičius

Pradinukai dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotame projekte „Olimpinis mėnuo”

Rudenį 2d ir 4a klasės dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotame projekte „Olimpinis mėnuo”. Šios iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu. Pradinukai susipažino su sportu ir sveika gyvensena, išmoko aktyviai leisti laiką pertraukose tarp pamokų. Labiausiai patiko – sveika mityba.

Mokytojos V. Kazlauskė ir R. Tokarczyk.

Kvadrato varžybų nugalėtojos

Progimnazijoje vyko 5-tų klasių mergaičių kvadrato varžybos. Varžybų nugalėtomis tapo 5a klasės komanda. Sveikiname!

Tarpklasinės kvadrato varžybos

Pavasario progimnazijoje vyko tarpklasinės 5 klasių berniukų kvadrato varžybos. Nugalėtojais tapo 5a klasės komanda. Sveikiname nugalėtojus!

Europos sporto savaitė

Rugsėjo 29 dieną „pavasariečiai“ prisijungė prie „#BEACTIVE – judėk šokio ritmu“ Europos sporto savaitės. Mokytoja T. Pašakinskienė

Judėk tvariai. Išlik sveikas!

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Pavasario progimnazijos pradinukai aktyviai įsitraukė ir visa savaitę fiksavo savo veiklas. Kartu judėjo per pertraukas, pamokos metu atliko judriąją pertraukėlę, žaidė lauke, apibėgo mokyklą, keliavo iš namų į mokyklą dviračiais, paspirtukais.