KASMETINĖ PROFILAKTINĖ VAIKŲ SVEIKATTOS PATIKRA

Kasmetinę profilaktinę vaikų sveikatos patikrą galima atlikti prieš vasaros atostogas, nelaukiant naujų mokslo metų pradžios.

Tai akcentuojama SAM informacinėje kampanijoje #RamiGalvaPriešAtostogas, kuria siekiama paskatinti suaugusiuosius pasirūpinti vaikų vizitu pas gydytoją prieš vasaros atostogas.

🌞Patikrinę sveikatą, ramiau vaikus išleisite dalyvauti atostogų veiklose, ramiau pasitiksite naujus mokslo metus.

Kasmet vaikų ir pilnamečių mokinių sveikatą turi profilaktiškai patikrinti šeimos gydytojas ar vaikų gydytojas 👩‍⚕️ ir gydytojas odontologas ar burnos higienistas🦷.

Atlikus patikrą, gydytojas el. būdu išrašo Mokinio sveikatos pažymėjimą, kuris yra būtinas norint dalyvauti ugdymo procese: lankant lopšelį, darželį, priešmokyklinę grupę, mokyklą ar profesinę mokyklą.

✔️ Kasmet profilaktinė vaikų ir pilnamečių mokinių sveikatos patikra atliekama NEMOKAMAI.

✔️ Aktualu vaikams iki 18 metų amžiaus ir pilnamečiams mokiniams.

✔️ Mokinio sveikatos pažymėjimas galioja vienus metus nuo jo užpildymo datos.

✔️ Naujas pažymėjimas gali būti išduotas dar nebaigus galioti ankstesniam pažymėjimui.

✔️Gydytojai įvertina vaiko psichomotorinę raidą (iki 4metų), regėjimą, klausą, atramos judamąjį aparatą, psichikos sveikatos būklę, mitybos ir higienos įgūdžius, burnos sveikatą, pamatuoja ūgį, svorį, arterinį kraujo spaudimą, atlieka kitus reikalingus tyrimus.

✔️ Vaiką iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba atstovų.

✔️ Pažymėjimas ugdymo įstaigoms matomas elektroniniu formatu.

✔️ Pažymėjime nurodoma, ar mokinys gali dalyvauti ugdymo veikloje be apribojimų, ar reikalingos specialios rekomendacijos ir pirmosios pagalbos priemonės.

Plačiau informacija čia