Balandžio 1 d. vyko karjeros ugdymo popietė „Kuo patraukli tėvų profesija“ 1 – 8 klasėse. Jos metu mokinių tėveliai kiekvienoje klasėje vedė pamokas apie savo profesijas, apie savo darbo patirtis. Kai kurios klasės vyko susipažinti ir į profesinę mokyklą. Sveikinimo žodį tarė progimnazijos vadovas Rolandas Volkovas.

1c klasės mokinės Lėjos mama Eglė įdomiai papasakojo apie logopedės darbą darželyje.

2a klasėje vaikams papasakojo apie savo profesijas visažistė Asta ir kirpėja Ramunė.

2b klasėje Ingrida Dabrickiene pristatė slaugytojos darbą pas odontologą (apžiūrėjo įvairius instrumentus, priemones, kurių reikia odontologui). Auksė Budrienė pristatė socialinio darbuotojo darbą Mažeikių Atviroje jaunimo erdvėje.

2d klasės mokinių tėveliai ir svečiai džiugino pasakojimais apie savo profesijas bei pomėgius. Kristina Kazakauskienė mus supažindino su pieno produktų gamyba, Eglė Mažonienė papasakojo kokį darbą atlieka informacinių technologijų specialistė. Autorė Jūratė Norvaišienė pristatė savo net į Lietuvos rekordų sąrašą įtrauktą knygą „Vienos raidės istorija“, kurią padovanojo Mažeikių Pavasario progimnazijai.

3a klasėje kokią nuostabią ir nepakartojamą patirtį turėjo mokiniai! Už šią patirtį tariame didelį ačiū šios klasės mamytėms Aurelijai Žiaugienei ir Ievai Juzokei, kurios su didžiausiu užsidegimu pristatė savo profesijas. Mokiniai ne tik teoriškai, bet ir praktiškai įsijautė į administravimo profesiją. 🤩Turėjo galimybę susipažinti ir su fotografo profesija. Mokiniai sužinojo, kokių savybių reikia turėti norint dirbti šiuos darbus. Ačiū mamytėms už gebėjimą vaikams padėti suprasti, link kokios profesijos jie linksta. 😍Atsirado vaikų, kurie norėtų tapti administratoriais ir fotografais. Kuo daugiau tokių smagių pamokų!🥳😎 Kad labiau save pažinti vaikai atliko profesijos testus. Kas dar nespėjo įsigilinti dalinuosi nuoroda dar kartą įsitikinti link kokios profesijos jie linksta https://kastu.lt/karjeros…/profesinio_orientavimo_testai 🤩

3c ir 3b klasių mokiniai turėjo galimybę iš arti susipažinti su policininko profesija: klausėsi pareigūnų pasakojimų, išbandė tarnybinio automobilio sėdynių patogumą, matavosi liemenes, apžiūrėjo ginklą. Pareigūnai pademonstravo ir gyvąjį „ginklą“ – tarnybinį šunį. Vaikams šis susitikimas paliko didelį įspūdį. Mokytojos R. Šakinskienė ir J. Vaitkienė

4a klasės mokinės Deimantės Pociūtės tėtis Jonas Pocius pristatė žvejo profesiją. Žuvis jis gaudo Barenco jūroje.

4b klasės mokinės mama Indrė Jurevičiutė pristatė psichologo profesiją. Vaikai sužinojo, kokių žinių reikia siekti, kokių kompetencijų reikia norint įgyti psichologo profesiją.

4c kl. Vaidilės mama Kristina papasakojo apie savo darbą civilinės metrikacijos skyriuje. Aistė Gureckė apie profesinį paauglių orientavimą. Sakvelina Zorubienė manikiūro specialistė apie nagų priežiūrą.

5c klasės mokiniai buvo pakviesti apsilankyti Mažeikių rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriuje. Ten dirbantis Bernardo tėvelis N. Rapšys papasakojo apie skyriaus darbą, parodė posėdžių salę, vaizdo ekranus, kur stebima miesto viešoji tvarka. Supažindino su taisyklėmis, kurių reikia laikytis prie vandens, ant ledo, taisyklėmis auginantiems gyvūnus. Vaikams buvo įdomu, atsakyta į jų pateiktus klausimus. Vaikai gavo ir namų darbus – parašyti pastebėjimus ir pasiūlymus, kad mūsų miestas būtų gražesnis.

6a klasės mokinius Lauryna Juknienė supažindino su floristikos istorija ir šios profesijos subtilybėmis. Mokiniai išbandė šią profesiją realiai, pasidarydami velykinę dekoraciją.

6b klasės mokiniams Ilona Dargienė supažindino su mandalomis. Mandalos yra kaip atsipalaidavimo priemonė. Mokiniai patys jas kūrė.

6c mokiniams papasakojo apie programuotojo profesiją ir sunkų, pavojingą darbą policijoje.

7a klasės mokinius su darbo specifika savivaldybėje ir sportu supažindino buvusi mūsų mokyklos mokinė Milda Zubavičienė.

7b ir 7c klasių mokiniai apsilankė Mažeikių politechnikos mokykloje. Mokyklos administracija supažindino su priėmimo sąlygomis, su mokyklos erdvėmis. Buvo įdomu pasiklausyti įvairių specialybių mokytojų profesijų pristatymo. Dėkojame auklėtojoms R. Sabaliauskienei ir D. Dimienei už suorganizuotą išvyką, nes jau metas ir mums mąstyti apie profesijos pasirinkimą.

8a kl. mokiniams UAB „UNILEVER LEDAI“ planavimo specialistė papasakojo apie kompetentingą specialistų komandą, ledų gamybą, produkcijos eksportą į kitas šalis. Dėkojame už skanius ledus.

8b mokiniai susitiko su regioninio karjeros centro specialiste A. Gurecke. Susipažino su konditerės profesija, kas yra probacijos tarnyba.

8c kl. mokiniai penktadienį susitiko su Deimantės mama, pradinių klasių mokytoja Sandra Tamošauskiene. Mokytoja papasakojo apie darbą su pradinukais, kur studijavo, kaip sekasi dirbti. 8-okai pasitikrino žinias žaisdami Kahoot. Popietė praėjo smagiai ir įdomiai.