6a klasės mokiniai domėjosi poeto Maironio asmenybe. Lankėsi Kaune, Maironio literatūriniame muziejuje, ir patyrė daug įspūdžių po edukacinių programų – „Išmanyti Maironį“, „Maironio namų kodas“.

Įgytas žinias gilino per anglų kalbos ir lietuvių kalbos ir literatūros pamokas, atlikdami interaktyvias užduotis.

Vėliau, dirbdami su įvairiais informaciniais šaltiniais, atliko tiriamąjį darbą grupėse ir per integruotą anglų kalbos ir lietuvių kalbos ir literatūros pamoką pristatė. Buvo įdomu.

Mokiniai apibendrino, kaip įamžintas poeto Maironio atminimas ne tik Lietuvoje, bet ir mūsų rajone. Ypač visus sudomino interviu su miesto gyventojais, kurie prisimena Didįjį poetą, gali deklamuoti eilėraščius: „Lietuva brangi“, „Trakų pilis“, „Kur bėga Šešupė“.

Šeštokai tiriamaisiais darbais įrodė, kad ir dabar jaunimui svarbus poetas, jo skelbtos vertybės.

Mokytojos Kristina Eidintaitė ir Dalia Balzerienė