„Sveikų dantukų“ pamokėlių kursai pirmokams

Mažeikių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose, kuriose mokosi pirmokai, vyko „Sveikų dantukų“ pamokėlių kursas. Jų tikslas – kuo anksčiau vaikams įdiegti teisingus burnos higienos įpročius, kad jie džiaugtųsi sveikais dantimis.

Vaikams pasakojama apie burnos sveikatą. Jei nevalys dantukų – juos skaudės, kaupsis apnašos ir bakterijos. Dantų muliažo pagalba rodomas dantukų valymo kelias. Kiek kartų reikia valyti dantukus? Kiek uždėti pastos ant dantų šepetėlio? Kaip valyti visą dantukų paviršių su šepetėliu? Kada keisti dantų šepetukus? Šie klausimai ir dar daug kitų aptarti paskaitų metu.

Įgytas teorines žinias vaikai galės įtvirtinti praktiškai gavę burnos priežiūros rinkinius: dantų šepetuką, tarpdančių siūlą. Taip pat moksleiviai pildo „Sveikos šypsenos pažado“ kalendorių klijuojant lipdukus. Mokomojoje knygelėje „Burnos higiena“, prisimins bendrąsias burnos taisykles. Visas šias priemones, pagal Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemones vaikų burnos sveikatos gerinimo projektą, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokyklose asmeniškai įteiks kiekvienam pirmokui – KAD DANTUKAI BŪTŲ SVEIKI IR GRAŽŪS!!!

Informaciją pateikė sveikatos specialistė Gražina Draugšienė

Atšvaitų diena

Spalio 20 dieną Pavasario progimnazijos būrelio „Sveikas žmogus“ nariai su mokytoja Ž. Venciuviene ir visuomenės sveikatos specialiste G. Draugšiene ragino bendruomenės narius atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu ir nepamiršti dėvėti atšvaitų. Nuo ankstyvo ryto organizatoriai dalino atšvaitus atvykstantiems į mokyklą mokiniams, tėveliams ir darbuotojams. Ilgėjant tamsiems vakarams, viena iš svarbiausių temų tampa pėsčiųjų saugumas, visiems vaikams buvo primintos saugaus eismo taisyklės: kaip teisingai eiti per gatvę, kaip elgtis šalia gatvės, kaip nešioti atšvaitus ir kam jie reikalingi, kaip įlipti ir išlipti iš autobuso, su tokia informacija mokiniai galėjo susipažinti skaidrėse, kurios buvo demonstruojamos pertraukų metu. Dėkojame Mažeikių raj. PK, kad prisidėjo prie šios akcijos padovanodami atšvaitus. Linkime būti matomais kelyje!

22 09 16 Judumo dienos renginyje „Žaisk su draugais“ l/darželyje „Linelis“.

Pagrindinė mažųjų fizinio aktyvumo veikla – judrieji žaidimai, todėl rugsėjo 14 dieną Pavasario progimnazijos „Sveikas žmogus“ būrelio mokiniai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste G. Draugšiene dalyvavo Judumo dienos renginyje „Žaisk su draugais“ l/darželyje „Linelis“. Tai jau tradicija tapęs renginys.

Judrieji žaidimai – darželio ugdytiniams maloni veikla, kurioje jie elgėsi spontaniškai, patys numatė žaidimo tikslus, suteikė jiems prasmę ir kontroliavo šią veiklą. Parinkti žaidimai buvo vertingi bendram vaiko lavinimuisi: ugdė pagrindinių judesių (bėgimo, ėjimo, šuolių, metimų, daiktų nešimo ir kt.) motorinius įgūdžius, tobulino judesių koordinaciją, grūdino organizmą. Daugumai judriųjų žaidimų, kuriuos pravedė Pavasario progimnazijos mokiniai, būdingas lenktyniavimas, vaikai buvo emocingi, aktyvėjo jų kūrybinis žaismingumas, tobulėjo psichinės ir fizinės (sumanumas, stiprumas, vikrumas, ištvermė) bei moralinės savybės. Fizinio aktyvumo ugdymas per judriuosius žaidimus tai puikus savianalizės būdas: vaikai pradeda pastebėti savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

2022 09 16 8d paskaitoje „ELEKTRONINĖS CIGARETĖS: POVEIKIS SVEIKATAI IR TEISINIS REGLAMENTAVIMAS“.

Pavasario progimnazijoje 2022-09-16 8d klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime „ELEKTRONINĖS CIGARETĖS: POVEIKIS SVEIKATAI IR TEISINIS REGLAMENTAVIMAS“.

Užsiėmimą vedė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje G. Draugšienė. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kad elektroninės cigaretės buvo sukurtos 2003 m. Kinijoje ir į daugelio šalių rinką pateko kaip plataus vartojimo prekė be valdžios institucijų reglamentavimo ir mokslinių tyrimų. Tik vėliau, tabako gamintojams išplėtojus jų gamybą ir daugėjant elektroninių cigarečių naudotojų, pradėti vykdyti pirmieji moksliniai tyrimai, tiriantys šių produktų poveikį sveikatai. Specialistė supažindino mokinius su patikima mokslo įrodymais grįsta informacija apie galimą jų poveikį sveikatai.

2022 09 12 Pamoka kitaip

Mažeikių Pavasario progimnazijos 5b klasės mokiniai dalyvavo „Pamokoje kitaip“, kurios tikslas – pagerinti vaikų saugaus elgesio prie vandens (vandenyje) ir ant ledo žinias ir įgūdžius, tokiu būdu pagerinti šios amžiaus grupės vaikų supratimą apie rizikingą elgesį ir saugumą Mažeikių savivaldybėje. Pamokos metu vaikai susipažino su galimais pavojais, jų vengimu, ir apsisaugojimo būdais, saugaus elgesio principais prie vandens ir ant ledo žiemos metu, pirmos pagalbos teikimu. Pamoką vedė mokytoja Žydrūnė Venciuvienė ir visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Gražina Draugšienė.