2022-06-09 Rajoninės pirmosios pagalbos varžybos

Birželio 9 d. Mažeikių Pavenčių paplūdimyje vyko Biuro tradicinis renginys – rajoninės pirmosios pagalbos varžybos. Jose dalyvavo Pavasario progimnazijos 8a klasės komanda kartu su sveikatos specialiste Gražina Draugšiene.

Šis nelaimingų atsitikimų ir traumų prevencijai skirtas renginys finansuojamas iš Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Vadovaujantis Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos 2020-2021 m. duomenimis, traumų skaičius didėja. Dėl to didėja ir pirmos pagalbos poreikis. Tad siekiant sumažinti traumų padarinius ir gebėti teikti pirmąją pagalbą įvykus nelaimingam atsitikimui bei palydėti vaikus į saugias vasaros atostogas, suorganizuotas šis renginys.

Mažeikių rajono švietimo įstaigose dirbančios visuomenės sveikatos priežiūros specialistės ruošė, mokė, perteikė žinias mokiniams, o renginio metu buvo patikrintos ne tik teorinės, bet ir praktinės žinios. Dalyvavo dešimt komandų, kurios turėjo įgyvendinti dešimt užduočių. Užduočių tikslumą vertino visuomenės sveikatos specialistės. Galimos nelaimingų nutikimų situacijos buvo įvairios: nudegimas, kraujavimas, lūžis, užspringimas, gaivinimas, defibriliatoriaus panaudojimas, trauminis šokas, gyvatės įkandimas, svetimkūnis kojoje ir daug kitų, dažnai buityje ir kasdienybėje nutinkančių nelaimingų atvejų.

Renginio metu, imitacinį parodomąjį skendimą bei gelbėjimo veiksmus demonstravo Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos nariai.

2022-05-31 paminėta Pasaulinė diena be tabako

Šiais metais Pasaulio sveikatos organizacija, siekdama atkreipti žmonių dėmesį į ypač didelę tabako žalą aplinkai, vykdo kampaniją pavadinimu „Tabakas – grėsmė mūsų aplinkai“.

Gegužės 31-ąją Pasaulinę dieną be tabako biologijos mokytoja Ž. Venciuvienė ir visuomenės sveikatos specialistė G. Draugšienė inicijavo akciją „Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“. Šią dieną mokyklos bendruomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala, kokios priežastys dažniausiai trukdo žmonėms mesti rūkyti.

2022-05-19 Mažeikių Pavasario progimnazijos 5b klasės mokiniai dalyvavo biologijos mokytojos Ž. Venciuvienės ir visuomenės sveikatos specialistės G. Draugšienės integruotoje pamokoje kitoje aplinkoje „Saugi vasara prie vandens“.

Vasara – pats smagiausias metų laikas, kai mūsų laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. Svarbiausia, kad atostogauti būtų smagu ir saugu. 2022-05-19 Mažeikių Pavasario progimnazijos 5b klasės mokiniai dalyvavo biologijos mokytojos Ž. Venciuvienės ir visuomenės sveikatos specialistės G. Draugšienės integruotoje pamokoje kitoje aplinkoje „Saugi vasara prie vandens“. Pamokos metu sužinojo kokia svarbi žmogaus gyvybė ir kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti jei žmogus skęsta. O parplukdžius skendusį žmogų į krantą, jei jo gyvybinės funkcijos yra sutrikusios, teikti pirmąją pagalbą, kol atvyks gelbėjimo tarnybos.

8a klasės mokiniai dalyvavo mokymuose tema „Algoritmo diegimas: sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu prevencija“

2022-05-16 Mažeikių Pavasario progimnazijos 8a klasės mokiniai dalyvavo „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio diegimas Plungės, Mažeikių ir Tauragės savivaldybėse“ mokymuose tema „Algoritmo diegimas: sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu prevencija“.

Sveikatos priežiūros specialistė Gražina Draugšienė

11 – 15 metų mokiniai dalyvavo projekte „Capacity building of Saldus and Mažeikiai municipalities in the field of civil security“.

Mažeikių rajono savivaldybės 4 ugdymo įstaigos: Pavasario ir Ventos progimnazijų, Tirkšlių J. Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos bei Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos 11 – 15 metų mokiniai dalyvavo projekte „Capacity building of Saldus and Mažeikiai municipalities in the field of civil security“.

Edukacinių renginių vaikams tikslas – pagerinti 11 – 15 metų vaikų saugaus elgesio prie vandens (vandenyje) ir ant ledo žinias, įgūdžius, tokiu būdu pagerinti šios amžiaus grupės vaikų supratimą apie rizikingą elgesį ir saugumą Mažeikių savivaldybėje.

Renginių metu vaikai buvo supažindinami su galimais pavojais, jų vengimu, ir apsisaugojimo būdais, saugaus elgesio principais prie vandens ir ant ledo žiemos metu, pirmos pagalbos teikimu. Projektą įgyvendina visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Gražina Draugšienė.

Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS: geriau žinoti“

Šią savaitę, gruodžio pirmąją (trečiadienį), buvo pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti šalių dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus. Pasak PSO, nors per pastaruosius dešimtmečius buvo pasiekta didelė pažanga kovoje su AIDS, tačiau  ŽIV pandemija vis dar kelia grėsmę pasauliui. Tuo tikslu Pavasario progimnazijoje AIDS dienos paminėjimą organizavo visuomenės sveikatos specialistė Gražina Draugšienė ir biologijos mokytoja Žydrūnė Venciuvienė

Lapkričio mėn.  Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Draugšienė vedė prevencinius sveikos šypsenos pažado užsiėmimus pirmų klasių mokiniams, tema „Dantukų valymas – kaip ir kodėl?“.

Šių užsiėmimų metu vaikai sužinojo kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus, kiek kartų juos reikia valyti, kiek naudoti dantų pastos, kada keisti dantų šepetėlį, ką valgyti, kad dantukai būtų sveiki. Pamokėlių metu, mokiniai, naudojant dantų muliažą bei šepetėlį, praktiškai bandė sukamaisiais judesiais valyti dantukus, atliko praktinę užduotį. Pabaigoje visi mokinukai gavo‚ Sveikos šypsenos pažado“ plakatus.

Rugsėjo 17d. Pavasario progimnazijos būrelio „Sveikas žmogus“ nariai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina aplankė lopšelio-darželio „Linelis“ ugdytinius. Jaunieji draugai paruošė linksmųjų estafečių. Vaikučius lydėjo linksmas juokas ir gera nuotaika. Ačiū jauniesiems draugams už bendradarbiavimą.