Kalboje gyvena Tautos dvasia… Kol lietuvio lūpos tars gimtosios kalbos žodžius, jie tokie ir bus. Iš kalbos vis semsis valios ir stiprybės… Šie rašytojo Romualdo Granausko žodžiai ypatingi, gilūs ir nusakantys svarbiausią esmę lietuvio širdyje.

Kovo 9 d. Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje vyko integruota lietuvių kalbos pamoka, skirta Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Mažeikių Pavasario progimnazijos 7b klasės mokinius bibliografė Dalia pasitiko prie skulptoriaus Pauliaus Daujoto paminklo „Laisvam žodžiui“, esančiu prie įėjimo į biblioteką ir davė užduotį rasti lietuvišką žodį tarp pabirusių raidžių skulptūroje. Bibliotekininkė Ingrida supažindino su Lietuvių kalbos dienų organizatoriais, pagrindiniu tikslu ir sklaida visame pasaulyje. Vėliau vykusioje viktorinoje skambėjo klausimai apie lietuvių rašytojus, žymius veikėjus, kūrusius pirmąsias knygas, lietuvių kalbos puoselėtojus. Skambėjo ne tik klausimai, bet ir juokas. Viktorinos metu išrinkome gražiausią lietuvišką žodį, kuriuo tapo – „Taika“. Renginio pabaigoje mokiniai susipažino su šiuo metu eksponuojama dailininkės Aldonos Butkuvienės tapybos darbų ir meninių odos gaminių, tarp kurių daug knygų skirtukų, paroda, kurią pristatė vyr. bibliografė Janina.

Dėkojame mokiniams ir jų lietuvių kalbos mokytojai Renatai Žumbytei už smagias emocijas. Lauksime Jūsų dar ne kartą.

Džiaugiamės bendradarbiavimu su Mažeikių Pavasario progimnazija.

Tekstas iš Mažeikių H. Nagio viešosios bibliotekos soc. tinklo Facebook