Šiandien mokykloje vyko renginys, skirtas antrų klasių mokiniams „Dailus raštas puošia mano kraštą“. 

Renginyje dalyvavo viešnios iš Židikų bibliotekos ir Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos muziejaus. 

Svečiai visus pakvietė į edukacinį užsiėmimą, kurio metu mokiniai sužinojo apie lietuvišką raštą, jo atsiradimą, pirmąsias lietuviškas knygas, pirmąją lietuvišką abėcėlę, nosinių  raidžių atsiradimą.

Visi turėjo progos iš arčiau apžiūrėti šimtus metų gulinčius muziejuje lietuviškus maldynus, susipažinti su senosiomis medinėmis kuprinėmis, rašymui skirtomis medinėmis lentelėmis, rašymo priemonėmis – žąsies ir gulbės plunksnomis, rašalui nusausinti skirtu spaustuku, senoviniu popieriumi…

Antrokai dalyvavo viktorinoje, laimėjo prizus, skaitė dzūkų, kupiškėnų, žemaičių tarmėmis parašytų kūrinių ištraukas. 

Dar gerokai prieš renginį visi antrokai dalyvavo dailaus rašto konkurse. Buvo atrinkti dailiai parašyti darbai, po penkis iš kiekvienos klasės, patalpinti facebook platformoje. Visi darbai kaupė patiktukus. Renginio metu apdovanoti kiekvienos klasės laimėtojai, kurie buvo pagerbti ir apdovanoti padėkos raštais ir prizais. 

Šventė turininga, naudinga ir pilna siurprizų, o tapti nominantais gali visi, tik reikia  labai dailiai rašyti….

Informaciją pateikė mokytoja D. Radzienė